Obsah této stránky vyžaduje novější verzi aplikace Adobe Flash Player.

Získat aplikaci Adobe Flash Player 

Dům umění města Brna

www.dum-umeni.cz

Dům umění, Malinovského náměstí 2
Výstava: Planeta Eden. Svět zítřka v socialistickém Československu 1948–1978
Vize budoucnosti v umění a populární kultuře poválečného Československa, k níž patřila víra v komunistickou utopii a neomezený vědecko-technický rozvoj: v 50. letech a první polovině 60. let prezentovala populárně-kosmonautická ilustrace kompaktní komunisticko-utopickou ideologii lepšího, technologicky vyspělého zítřka. Od šedesátých let však do ní stále nepřehlédnutelněji začal pronikat pesimismus a obavy z možné celosvětové apokalypsy.

18.00–20.00 Video workshop pro děti. Bára Zelníčková, Lucie Sedláková a Tereza Rullerová. Budeme si především kreslit do živé projekce, tancovat a fotit, hrát stínohru a promítat meotarem.
18.00 Mysliveček 4D / Čtvrtá dimenze plakátů Borise Myslivečka. Výtvarně-divadelní happening ke 4rozměrným plakátům Borise Myslivečka před Domem umění. Kolem 12 plakátů Borise Myslivečka se rozvine koláž výtvarných akcí, divadelních skečů, cirkusových výjevů a obrazů z inscenací. Akcí se otevírá uliční výstava Mysliveček 4D.
21.00–22.00 Magnificio giganticus / Selhání Seldonova plánu. Audiovizuální performance. Hudební elektro-pseudo-improvizace od Akkamiau a Fiju (Lenka Kočišová a Filip Nerad) a VJský scifimix od vizuální dvojice Puk Puk (Petra Pohlová a Martin Šojdr)


Dům pánů z Kunštátu, Dominikánská 9
Výstavy: Václav Boštík – Robert Hliněnský. Společná výstava dvou důležitých osobností, jejichž malířská tvorba vznikala mimo hlavní vývojové proudy českého umění druhé poloviny 20. století. Výstava sleduje souvislosti v tvorbě obou umělců od druhé poloviny šedesátých let, nehledá však jen vnější shody nebo podobnosti, ale chce poukázat především na příbuzné umělecké založení a myšlenkové spojitosti jejich tvorby.
Next wave. Nejmladší generace umělců z ostravského regionu spojená s Fakultou umění Ostravské univerzity. Pavel Dvořák, Milan Hajdík, Juraj Jakubčiak, Pavla Malinová, Josef Mladějovský, Tomáš Motal, Kamila Rýparová, Barbora Tichá, Jan Vytiska.
Fenomén kniha. Práce studentů vysokých pedagogických a výtvarně zaměřených škol. Výstava prací nabízí pohled na zpracování knihy z mnoha úhlů od klasického knihvazačství po neobvyklá osobitá výtvarná řešení. Téma knihy dovoluje kreativní přesahy, kromě typografie, ilustrace a knižních objektů inspiruje často k nadsázce a humoru.
KREATURNO V–3 (kavárna Trojka). Projekt Tomáše Bartoše: portrétní fotografie zachycují tvůrčí lidi spojené s Brnem.
17.00–01.00 Artjarmark. Tradiční, leč ojedinělý Artjarmark na nádvoří, podpořený hudebními a divadelními vystoupeními v podvečer. Zastavení v probíhajícím muzejněnočním úprku. Mladí výtvarníci nabízejí originální dárky, netradiční ruční práce, ale i neformálně prezentují svou volnou tvorbu. (www.trojka.cz)
18.00–22.00 Animace na výstavách v Domě pánů z Kunštátu pod vedením studentů výtvarné výchovy Pedagogické fakulty MU


 

 

[CNW:Counter]