Obsah této stránky vyžaduje novější verzi aplikace Adobe Flash Player.

Získat aplikaci Adobe Flash Player 

Technické muzeum v Brně

www.technicalmuseum.cz
Purkyňova 105

Stálé expozice: Vodní motory s památníkem Viktora Kaplana, Parní motory, Historická vozidla, Historická stereovize, Nožířství, Kovolitectví, Železářství, Salon mechanické hudby, Od tamtamu k internetu, Letecká historie a plastikové modelářství, Ulička řemesel, Kultura nevidomých, Čas nad námi a kolem nás a nově otevřený Kabinet elektronové mikroskopie

Technická herna opět v provozu!

Výstavy: Svoboda na dvou kolech, Jak se rodí panenky, Nanotechnologie, Tajemství depozitářů – co jste ještě možná neviděli, Technické objekty na pohlednicích

Celovečerní program ve dvoraně expozic přestřihne pomyslnou pásku slavnostního znovuotevření populární Technické herny po její celkové rekonstrukci a rozšíření.

18.00 Mikrorytmy makrosvěta – koncert brněnské skupiny Shivanam
19.00, 20.30, 22.00 a 23.30 Fyzikální kabinet doktora Korčiána
Spektrem úkazů fyzikálních i jiných dle Komenského metody "škola hrou" povede své žáky uměnovědec dr. Zdeněk Korčián prostřednictvím nejednoho exponátu znovuzrozené Technické herny. Zahraničním hostem jeho pokusné mise bude blesková Tesla show Slovakia.

Skupina Shivanam se v průběhu večera představí skladbami svého repertoáru a nabídne návštěvníkům možnost vyzkoušet si svoje nadání a smysl pro rytmus za pomoci jednoduchých rytmických nástrojů. S profilem skupiny se můžete seznámit na www.shivanam.cz

Expozice ožijí postavami v dobových kostýmech. Pořádek budou zajišťovat příslušníci vojska a četnické stanice Brno. V Hospodě u Pavlíků zahrají cimbálová muzika Horenka s primášem Jardou Lesákem a harmonikář Daniel Kikta.

Zubní ordinace bude ošetřovat pouze bolestivé případy, v kadeřnictví budou návštěvníky ondulovat kadeřníci studia Střihoruký Edward. Knihařství budou provozovat studenti Integrované střední školy polygrafické a rytci Střední průmyslové školy a vyšší odborné školy technické. Kovolitecká experimentální dílna předvede řemeslné ukázky.

Na parkovišti pod budovou muzea uvidíte živé parní železniční modely Společnosti moravských parkových drah a výstavu obřích modelů lodí, ponorek a letadel nazvanou Bitva Midway.
Upoutaný horkovzdušný balón bude prezentovat továrna Balóny Kubíček spol. s r.o. v expozici letadel.
Kovářské umění před budovou muzea předvedou studenti SPŠVOŠT

Bohaté občerstvení bude zajištěno na nádvoří areálu.

Předváděcí jízdy historických autobusů ze sbírek TMB budou zařazeny v grafikonu zvláštních linek MHD DPMB.

 

 

[CNW:Counter]